Bölümümüzden bir Tübitak 1000 projesi.

Bölüm başkanımız Prof. Dr. Yılmaz Çamlıtepe’nin de görev aldığı “ARDEB Destekli Proje Üretme Kapasitesinin Arttırılması” başlıklı TÜBİTAK 1000 projesi başvurusu kabul edildi. 

Projede Trakya Üniversitesi'nde çalışan öğretim elemanları ve lisansüstü öğrencilerinin TÜBİTAK ARDEB destekli ulusal ve uluslararası projeler üretme kapasitelerinin geliştirilmesini amaçlanmaktadır.  Yürütücülüğü Prof. Dr. Mustafa İnan'ın yaptığı proje ekibinde Bölüm başkanımız Prof. Dr. Yılmaz Çamlıtepe ile birlikte  Prof. Dr. Ahmet Ulugöl, Prof. Dr. Burçin Erdoğu, Yrd. Doç. Dr. Nilhan Ürkmez Taşkın ve Uzman Burcu Özer görev almıştır.

Proje kapsamında ARDEB mevzuatı ile mevcut/yeni başlatılan destek programları hakkında bilgilendirme, proje yazım teknikleri konusunda eğitim verilmesi, ARBİS kayıtlarının oluşturulması ve güncellenmesinin sağlanması, araştırma ve yayın etiği konusunda farkındalığın oluşturulması, ARDEB programlarındaki süreçlerle ilgili araştırmacıların yaşadığı sorunların saptanması ve çözüm önerilerinin oluşturulması planlanmaktadır. 
Bu içerik 24.07.2014 tarihinde yayınlandı ve toplam 580 kez okundu.