Mezun görüşleri 2

Önceki Sayfa                                      

Ezgi Balıkçıoğlu
e-mail : balikciogluezgi@gmail.com
Mezuniyet Yılı : 
Çalıştığı işler : -
Güncel iş : Biotrend Medikal 
Bölüm ile ilgili Görüşleri : Tam anlamıyla dört dörtlük bir eğitim sistemi aldım, 4 sene boyunca tüm hocalarımdan ayrı ayrı birçok şey öğrendim. Üniversite olarak belki eksik birçok şey var
( yada vardı diyelim)  ama Biyoloji bölümü olarak sizlerin bizlere katmak istedikleriniz için elinizden gelen herşeyi yaptığınıza eminim. Şimdiki sistem nasıl bilmiyorum ama özellikle Entomoloji gibi seçmeli ders olması gereken bir dersin bizi ne kadar zorladığını söylemeden edemeyeceğim :) Çalıştığım firmada kök hücre üzerine uygulamalar yapıyoruz ( laboratuvar olarak değil cihaz ve kit bazlı).  Ve sizlerden öğrendiğim sadece ders içeriği olarak değil de, yazdığımız bilimsel raporlar gibi bizi araştırmaya yönelten çalışmalarımız gibi birçok şeyin katkısı oluyor.
Bölüm hakkında hiç kötü birşey söylemek istemiyorum ancak bitki morfolijisi, hayvan embriyolojisi, sitoloji gibi derslerimizin teorik anlatımlarında belki daha farklı veya ezber yerine anlamaya yönelten çalışmalar yapılabilir diye düşünüyorum.
Bütün hocalarıma bize kattığı herşey için teşekkür ediyorum (:
Saygılarımla..
Ayşegül Keskin (Kılıç)
e-mail : aysegulkskn83@hotmail.com
Mezuniyet Yılı : 2006
Çalıştığı işler : Medikal firmasında sipariş ve ihale departmanı
Özel laboratuvarlarda laborant
Güncel iş : Özel laboratuvarda kalite yönetim temsilcisi
Bölüm ile ilgili Görüşleri : Bölümle ilgili maalesef iyi şeyler düşünemiyorum biyologlara hiç değer verilmiyor tüm çalıştığım biyolog arkadaşlarım biyoloji okuduğuna pişman :(
Saygılarımla
Emine ERGÜN
e-mail : emineergn@gmail.com 
Mezuniyet Yılı : 2004
Çalıştığı işler : M&O Eğitim ve Danışmanlık, 
Güncel iş : Murat Kaçar Sayısal Bilimler Dershanesi
Bölüm ile ilgili Görüşleri : 2000 girişliyim Biyoloji bölümüne çok severek okudum iyi ki bu bölümü okumuşum diyorum. Sadece okuduğum dönemde bölüm yabancı dil ağırlıklı olsaymış keşke. Siz Hocalarımıza çok şey borçluyum. Özlüyorum ve sık sık da geliyorum Edirne'ye ve bölüme. Sevgiyle kalın.
BÖLÜM BAŞKANLIĞI NOTU: Normal Türkçe Biyoloji bölümünün yanısıra şu anda 1 yıl zorunlu yabancı dil hazırlık eğitimi olan ve İngilizce ağırlıklı eğitim veren Kısmi İngilizce Biyoloji Programımız eğitimini 2014 yılından itibaren sürdürmektedir.
Eda Ezgi Kurtoğlu 
e-mail : ezgibeceriklier@hotmail.com 
Mezuniyet Yılı : 2011
Çalıştığı işler : Eczane, Hastahane, Özel Laboratuvar 
Güncel iş : Biruni - Centro Laboratuvarı 
Bölüm ile ilgili Görüşleri : Bölümle ilgili görüşlerim çok olumlu değil açıkcası. Belki yurt dışında yaşıyor olsaydık geniş bir çalışma sahamız ve daha iyi iş bulma olanaklarımız olabilirdi ama ne yazık ki Türkiye şartlarında gereken değeri gördüğümüzü düşünmüyorum. 2 yıllık laborantların biyologlara tercih edildiği bir ülkede işimi yapabilmek çok zor. Sağlık sektöründe bu alanda tutunup kendine yer edinmek imkansız denecek kadar zor. Bu zorluğu özellikle 1 sene evde oturup iş ararken çok fazla gördüm ve hissettim. Sektörün verdiği maaş da kesinlikle tatmin edici değil. Hayatımızı daha iyi şartlarda devam ettirebilmek için sektör değiştirmek şart. Keşke aldığım ve emek harcadığım eğitimimin karşılığını verebilecek şartlarım olsaydı. Kısacası bu ülkede tek başına ayakta kalabilmek için doğru meslek olduğunu düşünmüyorum. Anket için teşekkürler...
Tuğba AKBAL
e-mail : akbaltugba@gmail.com
Mezuniyet Yılı : 2015
Çalıştığı işler : Embil ilaç sanayi (staj kapsamında )
Güncel iş : (Trakya Üniversitesi Fen Fakültesi Temel ve Endüstriyel Mikrobiyoloji alanında yüksek lisans yapmaktayım)
Bölüm ile ilgili Görüşleri : Bölümde ki derslerin daha güncel ve daha fazla çeşitlilikte olması öğrencilerin ilgi alanlarına yönelmelerinde daha doğru olacağını düşünüyorum.
Hüseyin Can GENÇ
e-mail : h.c.genc@hotmail.com
Mezuniyet Yılı : 2009
Çalıştığı işler : Gıda Üretim Sorumlusu
Fen ve Teknoloji Öğretmenliği
Pazarlama Direktörü (Bölge Müdürü)
Güncel iş : İstanbul Çalışma ve İş Kurumu – İş ve Meslek Danışmanı
Bölüm ile ilgili Görüşleri : Fakültede verilen öğrenimin sadece meslek edinmek ve bu meslek sayesinde para kazanmak olarak düşünülmemelidir.Fakültatif canlılar gibi yeteneklerimizi geliştirerek içine gireceğimiz ortamlara rahatlıkla uyum sağlayabiliriz. Bu nedenle iş piyasasında yetkinliklerini kanıtlayan , donanımını güçlendiren ve öğrenimi süresince yaşadıklarını uygulamaya koyabilen kişilerin karşısına çıkacak tek problem kendi beklentileridir. Heykeltraş gibi kendisine sekil vermeli kişi. Sen kendine şekil verir isen Bölümümüzde ders veren birbirinden değerli hocalarımız üzerinizde ki tozu üfleyerek parlamanızı sağlar.
Sizleri tanıdığım için minnettarım. Saygılarımla …
Hamdi Avcı
e-mail : hamdiavci@windowslive.com
Mezuniyet Yılı : 2007
Çalıştığı işler : Pazarlama
Güncel iş :  Abbott Laboratuvarları
Bölüm ile ilgili Görüşleri : -
Öztürk Dündar
e-mail : odundar@deva.com.tr
Mezuniyet Yılı : 2008
Çalıştığı işler : -
Güncel iş : Deva holding A.Ş.
Bölüm ile ilgili Görüşleri : -
GÜLNUR KIZILAY ÖZFİDAN
e-mail : gkzlay@yahoo.com, gulnurkizilay@trakya.edu.tr
Mezuniyet Yılı : 1991
Çalıştığı işler : Eczacıbaşı İlaç Sanayi ve Ticaret AŞ-1991-1993
Güncel iş : Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Histoloji ve Embriyoloji AD (Öğretim Üyesi)
Bölüm ile ilgili Görüşleri : Bu bölümden mezun olduğum için memnunum.  Çalışma sahası biraz kısıtlı olsa da azimle çalışmakla başarılı olunabilir düşüncesindeyim.
REYHAN ÖZÇELİK
e-mail : ozcelik86reyhan@hotmail.com
Mezuniyet Yılı : 2010
Çalıştığı işler : ATATÜRK HAVALİMANI PORTCLİNİC- LABORATUVAR
                           FREZYA OSGB-İŞ GÜVENLİĞİ UZMANI
Güncel iş :  BİLGECE OSGB-İŞ GÜVENLİĞİ UZMANI
Bölüm ile ilgili Görüşleri : Trakya Biyoloji, eğitimi ve eğitmen kadrosu açısından kaliteli bir bölümdür. Ders aldığım bütün hocalarım çok kıymetli insanlardı. Şahsen bir kısmıyla birebir çalışma imkanım oldu kendilerinden biyoloji adına da yaşam adına da birçok şey öğrenmişimdir. Maddi imkanları kısıtlıydı malesef ki daha fazla materyal ve cihazla çok daha iyi çalışmalar yürütmek mümkündü. Her biri kendi dallarında tecrübeli tüm hocalarıma sevgi ve saygıyla. 

NOT: Hala onları birlikte gördüğüm her fotoğraf beni çok duygulandırır. iyi ki yolum buradan geçmiş.

Teşekkürler..
Semih Karabulut
e-mail : Semihk@gmail.com
Mezuniyet Yılı : 2003
Çalıştığı işler : -
Güncel iş : Düzen Tıbbi Genetik Laboratuvarı
Bölüm ile ilgili Görüşleri : -
Uğur Cengiz Erişmiş
e-mail : uerismis@aku.edu.tr
Mezuniyet Yılı : 1988
Çalıştığı işler : Ege Üni. Fen fak. Biyoloji Böl. Zooloji ABdalı
Güncel iş : Afyon Kocatepe Üniversite, Fen-Edebiyat Fak. Moleküler Biyoloji ve Genetic Bölümü
Bölüm ile ilgili Görüşleri : Dedelerim, babalarım torunlarımlar orada
Aynil ERGENELİ
e-mail : aynil_18@hotmail.com
Mezuniyet Yılı : 2012
Çalıştığı işler : 
Güncel iş : Babaeski Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi- Biyoloji Öğretmeni
Bölüm ile ilgili Görüşleri : -
Ramazan çakıcı 
e-mail : 
Mezuniyet Yılı : 2005
Çalıştığı işler : İlaç firması
Güncel iş : Çakıcı yapı dekorasyon adlı firma sahibi olarak Çanakkale çan ilçesinde devam ediyorum
Bölüm ile ilgili Görüşleri : -
Murat Güner
e-mail : murat7595@yahoo.com
Mezuniyet Yılı : 1997
Çalıştığı işler : Tıbbi Mümessil ( Sanovel İlaç - 5 yıl ), Bölge Müdürü ( Sanovel İlaç - 3 yıl ), NLP Uzmanı ( NLP Değişim - 5 yı ), Eğitim Uzmanı ( FULL Akaryakıt - 3 yıl )
Güncel iş : Eğitim Uzmanı (Kale Kilit)
Bölüm ile ilgili Görüşleri : Biyoloji, önce ilaç sektörüne girmeme vesile oldu, aslında bilerek ve isteyerek girdiğim bir sektör değildi fakat sonra yapacağım iş için çok iyi  bir tecrübe oldu.
Düşüncenin ve bilinç altının insan fizyolojisi ile ilişkisi her zaman ilgimi çekiyordu fakat mevcut bilgilerimle bunları anlamam ya da yorumlamam çok mümkün değildi.
NLP ile ile tanıştıktan sonra biyolojinin asıl anlamını, bana kattıklarını ya da değerini daha fazla anladım, severek okuduğum bölümümü daha da sevdim ve eski günleri keyifle andım, biyolojinin hayatın felsefesini barındırdığını, derslerde gördüklerimizle sınırlı olmadığını keşfettim, sibernetik ile anlamını daha da arttırdığını gördüm.
Bizim bölümü özümseyerek okuyan arkadaşlarımın hemen her alanda yer edinebileceklerinden hiç şüphem yok.
Saygılarımla,
Ayşem Dilara Bektaş
e-mail : aysem_dilara@hotmail.com
Mezuniyet Yılı : 2010
Çalıştığı işler : -
Güncel iş : Haliç Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü Yüksek Lisans Öğrencisi(2012-), Kalite Yönetim Direktörlüğü(2012- ), Stajyer Denetçi(2014-)
Bölüm ile ilgili Görüşleri : İlkokulda okuduğum bir kitapla başlayan ve süregelen merakımla severek okumuş olduğum bölüm. Özellikle Laboratuvar uygulamalarında öğrencilere sağlanan imkanları ve verilen eğitimi baz alırsak; bu üniversitede okumuş olmak benim için doğru bir seçimdi. Emeği geçen tüm öğretmenlerimi sevgiyle anıyorum...
Emine Kurşun 
e-mail : kursun.emine@hotmail.com 
Mezuniyet Yılı : 2004
Çalıştığı işler : Nazar Tıp Merkezi(Hastane Müdürü),Farabi Hastanesi(Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı) 
Güncel iş : Medicalpark Sağlık Grubu Genel Müdür Yardımcısı
Bölüm ile ilgili Görüşleri : Şu anda çalıştığım sağlık sektöründe insan kaynaklarından sorumlu genel müdür yardımcısı olarak çalışmaktayım.Malesef ki biyologların ülkemizde ne iş bulma noktasında ne de almış oldukları eğitimin karşılığını  maddi olarak da alamamaktadırlar.
Sağlık meslek lisesi bir hemşire bile sağlık sektöründe biyologlardan daha fazla değer ,maaş ve istihdam olanağı bulmaktadır.
Pınar Cava Gümüş
e-mail : pinar.cava@hotmail.com
Mezuniyet Yılı : 2007
Çalıştığı işler : İSKİ Temiz Su Kalite Kontrol Laboratuvarı 2007-2008
2008-2012: Celtis İlaç Medikal Sorumlu-Ürün Müdürü
Güncel iş : Solgar Vitamin- Medikal Uzman-Eğitim uzmanı
Bölüm ile ilgili Görüşleri : Trakya Üniversitesi Biyoloji bölümü alanında gerçekten doananımlı hocaları ve sahip olduğu laboratuvar ve eğitim koşulları ile bir çok biyoloji bölümüne göre ön planda. Özellikle İLaç sektörüne atıldıktan sonra karşılaştığım biyoloji mezunlar ve üniversitelerinin zöelliklerini dinlediğimde; sadece botanik ya da sadece zooloji üzerine çalışan hocaları olduğu için bir alanları hep açık kalmış. Trakya Üniversitesi Biyoloji bu açıdan oldukça avantajlı. Ek olarak hala yanımı bilemiyorum ama her kiiye bir mikroskop düşmesi ve detaylı inceleme şansını yakalaması- yine sınıfları çok kalabalık olan üniversitelere göre avanatajlı. Çünkü amfi gibi sınıflarda olan arkadaşlar hocalarıyla birebir görüşemediklerini ve laboratuvar derslerinde bir görüntüye maksimum 3-5 dk bakabildiklerini mikroskoplarının ve diğer teknik cihazarının eski olduklarından söz ediyorlar.
Bu nedenle biz şanslıydık... Ancak tek sıkıntı maalesefki mezun olduktan sonra aldığımız eğitimin hakkını içinde bulunduğumuz ülke şartlarından dolayı veremiyoruz.
GÜLDEN DOĞAN
e-mail : gldn-dgn@hotmail.com
Mezuniyet Yılı : 2009
Çalıştığı işler : özel kurumlarda öğretmenlik
Güncel iş : MEB Öğretmen
Bölüm ile ilgili Görüşleri : -
Burcu (İğdil) Bayraktar
e-mail : burcu.bayraktar@sanofi.com / burcu_igdil@hotmail.com
Mezuniyet Yılı : 2008
Çalıştığı işler : Hastane Laboratuarında laborant, Klinik Araştırmalarda Saha Koordinatörü
Güncel iş : Klinik Araştırmalarda Proje Asistanı
Bölüm ile ilgili Görüşleri : Bölümle İlgili Görüşleriniz: Biyoloji Bölümünü siz değerli hocalarımız sayesinde severek ve bilgi dolu bitirdiğimi söyleyebilirim. Çalışma hayatıma başlamadan önce TUS sınavı hazırlığım da oldu, ancak sonradan bu hakkımızın elimizden alınmış olması nedeni ile devam edemedim. Fakat sonrasında hiç bilmediğim bir sektöre “Klinik Araştırmalar” adım atmamı sağladı. Saha korrdinatörü olarak, pek çok töropatik alanda hastanelerde FazIII çalışmaları yürüttükten sonra şuan da da merkez ofisinde tüm çalışmalar için Proje desteği vermekteyim. Sizlerin sayesinde iletmek isterimki, yönetmeliğe göre sadece Biyoloji ve Kimya alanında elemanlar ile çalışmak zorunda olan bu sektör; önü gerçekten açık, yükselme olanağı olan ve Bilime katkı da bulunan bir sektör olup tüm bölüm arkadaşlarımızca iş sahası olarak değerlendirilebilir.
 
Saygılarımla,
Tuğçe BANBAL
e-mail : tugcebanbal@hotmail.com 
Mezuniyet Yılı : 2012
Çalıştığı işler : -
Güncel iş : Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Klinik Araştırma Koordinatörü
Bölüm ile ilgili Görüşleri : Trakya Üniversitesi Biyoloji bölümü, bünyesindeki akademisyenlerle birlikte bölüm öğrencilerine oldukça sıcak bir ortam sağlıyor, biyolojiyi seven birinin eğitimcilerin bu yaklaşımları ile bölüme ilgisi daha da artıyor tabi... Bölümde ilgili davranışları yanı sıra akademik anlamda da oldukça donanımlı olan çok değerli hocalarımız bulunmaktadır. Fakat ne yazıkki son zamanlarda fen fakültelerinin iş sahasının daraltılması gibi nedenlerden dolayı tercih edilmeme sebepleriyle eski değerlerinin yavaş yavaş yitirildiğini düşünüyorum, bölümün eski değerini koruması dileğiyle.
Şenay SÜNKAR
e-mail : senaysunkar@dsi.gov.tr
Mezuniyet Yılı : 1989
Çalıştığı işler : -
Güncel iş : Edirne, DSİ 11. Bölge Müdürlüğü Sağlık Servisi – Biyolog
Bölüm ile ilgili Görüşleri : Biyoloji Bölümüne isteyerek girdim ve severek okudum. Yine Mesleğimi Edirne DSİ 11. Bölge Müdürlüğü Sağlık Servisinde 26 yıldan bu yana yapıyorum. Çevremde sınava girecek olan varsa bölümü anlatarak tercih yapmaları yönünde telkinde bulunuyorum. Bölümdeki hocalarım ve sınıf arkadaşlarım ile halen irtibat halindeyim. Bazen bölümün kapanacağı yönünde duyumlar alıyorum. Bu beni çok üzüyor. Böyle bir bölümün kapanmaması gerekir.   
Filiz Sanal
e-mail : filizsanal@trakya.edu.tr
Mezuniyet Yılı : 1991
Çalıştığı işler : -
Güncel iş : Trakya Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü Öğterim üyesi 
Bölüm ile ilgili Görüşleri : Güçlü Bir akademik kadro ,özveriyle çalışan öğretim elemanları ve gelişen çağa ayak uydurmuş bir Biyoloji Bölümünden mezun olmaktan gurur duyuyorum.Yetişmemde emeği geçen tüm hocalarıma teşekkür ediyorum.
Aycan BOZER
e-mail : aycan29@mynet.com
Mezuniyet Yılı : 2007
Çalıştığı işler : İHKİB Kız Teknik Meslek Lisesi Biyoloji Öğretmenliği, Karagözlüler Tekstil Biyolog, 
Güncel iş : KRG Holding Hukuk danışmanlığı – Satış ve Pazarlama Müd.
Bölüm ile ilgili Görüşleri : Elinizi kolunuzu sallayarak bitiremeyeceğiniz, işin hakkını ve sevgisini vererek size Türkiye standartlarının üzerinde bir eğitim veren kadroya sahip ender bir bölüm Trakya üniv. Biyoloji. Gelecek ile ilgili kaygınızın olmayacağı Türkiye’de en çok çalışma alanı olan bir bölümdür. 
Kezban Aydoğdu
e-mail : kzbn_aydogdu@windowslive.com 
Mezuniyet Yılı : 2012
Çalıştığı işler : Rivosem A.Ş (biyolog)
Ücretli öğretmenlik
Güncel iş : Ethica İncirli Hastanesi Biyolog (işkur stajyeri) 
Bölüm ile ilgili Görüşleri : -
Nagihan Bakkaloğlu
e-mail : nagihan_bakkaloglu@hotmail.com
Mezuniyet Yılı : 2013
Çalıştığı işler : - 1 Dönem ücretli öğretmenlik
- 1 Dönem MEB. Ergenlik Dönemi Değişim Projesi (ERDEP) Eğitmenliği
- 1 ay yaz okulu laboratuvar uygulamaları eğitmenliği
Güncel iş : İstanbul Büyük Şehir Belediyesi Fatih Belediyesi Bilgi Evleri Fen Bilgisi öğretmenliği
Bölüm ile ilgili Görüşleri :  Her şeyden önce öğrencilerime de söylediğim gibi ben bir Biyolog'um ve mesleğime aşığım ama ülkemiz şartlarında bu mesleği icra etmek çok zor. Çok iyi derecede ingilizce, yüksek lisans ve iş tecrübesi isteniyor ama maddi olanağım bunları yapmaya el  vermediği için mesleğimle ilgili bir iş bulamıyorum. Elimden geldiği kadar devamlı iş arayışındayım umarım bir gün yine laboratuvarda olurum. Hocalarım umarım bize yol gösterecek bir şeyler söyleyebilirsiniz ya da neler yapabileceğimiz konusunda fikir paylaşımında bulunabiliriz, ben mesleğimden vazgeçmek istemiyorum.
Ozgur Eren
e-mail : ozgureren66@hotmail.com
Mezuniyet Yılı : 2001
Çalıştığı işler : Abdi ibrahim ilac 2002-2004, Dunkin Donut 2004-2005, Cooper Vision 2005-2006, University of Rochester Medical Center Lab 2006/2014,

White Spruce Dental 2014
Güncel iş : 
Bölüm ile ilgili Görüşleri : 2004 yilindan beri Amerika Birlesik Devletlerinde yasiyorum. 2010 yilinde Monroe Community College'ta  egitim almaya basladim. 2014 yilinda Dental Hygiene olarak mezun oldum. Burada aldigim Insan Anatomisi ve Fizyolojisi ile Mikrobiyoloji deslerinde Turkiye'de almis oldugun egitimin cok faydasini gordum.

 Iyi gunler, iyi calismalar.
Daye Söyleyici
e-mail : dayesoyleyici@gmail.com
Mezuniyet Yılı : 2011
Çalıştığı işler : patomer patoloj laboratuvari biyolog~2012
Güncel iş : patomer patoloji laboratuvari laboratuvar sorumlusu
Bölüm ile ilgili Görüşleri : cevremde gordugum biyoloji mezunlarnin arasinda kendi aldigim egitime bakiyorum ve inanilmaz kapsamli, donanimli bir sekilde mezun olduguma sahit oluyorum. Egitim surecimde bazen isyan ederek yaptigim raporlama islemi bile inanilmaz isime yariyor. Hemde geriye donup baktigimda gercekten zevkli bir egitim hayatim oldugunu goruyorum. Laboratuvara fazlaca vakit ayrilmasi ve bireysel olarak bizimle laboratuvar asamasinda fazlaca ilgilenilmesi egitimimin ezberde degil gercekten ogrenerek tamamlandigini fazlasiyla kanitliyor. Suan calistigim kurumda mikroskopi ve makroskopide elimin yatkinligi ,bilincli olmam calistigim kurumda diger arkadaslarimdan siyrilarak yukselmemi sagladi. Maalesef biyoloji bolumu gerektigi degeri gormuyor. Suan bir patologla calisiyorum ve her defasinda aldigim egitim takdir goruyor. Boyle bir sistem olusturdugunuz icin ve aldigim egitimden dolayi butun hocalarima tesekkuru borc bilirim. Tek elestirim sertifika egitimlerinin yetersiz olmasaydi kendi donemimde.
Tuğçe Buse Sağlam
e-mail : tugcebusesaglam@hotmail.com
Mezuniyet Yılı : 2008
Çalıştığı işler : Klinik Araştırma(ilaç firmaları)
Öğretmenlik(Fen ve Teknoloji)
Güncel iş : Öğretmenlik
Bölüm ile ilgili Görüşleri : Okulumu ve bölümümü çok seviyorum.Hatta bu sevgi her geçen yıl içimde daha da artıyor.Öğretim görevlilerinin saygın ve aydın görüşlerinin o zamanlar tam farkında değildim,ama iyiki de sizin gibi değerli hocalarımla 4güzel senemi geçirmişim diyorum.
Tabi okul bitip iş hayatı başladığı zaman bölümün Türkiye şartlarında pek değerli olmadığını görmekse işin üzücü kısmı.Şuan bölümden biraz uzaklaşarak öğretmenlik kısmına geçiş yapmış bulunmaktayım.
Acaba eski öğrencileri ve tüm hocalarımızı toplayarak bir etlinlik yapılabilir mi?Olursa çok keyifli ve çok anlamlı olur :)
Bengisu Çağlar
e-mail : gothic_girl-18@hotmail.com
Mezuniyet Yılı : 2015
Çalıştığı işler : Metrapol otomotiv citroen , Alize Medikal , Palmiye Cafe kasiyer , İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Laboratuarı
Güncel iş : Edirne Haber Gazetesi
Bölüm ile ilgili Görüşleri : 4 sene boyunca hem eğlendim hem kendimi geliştirdim hem de çok şeyler öğrendim.Biyoloji küçüklükten beri sevdiğim bir dersti.Bu bölümü okuduktan sonra daha çok sevdim ve hayranlık duydum.Hocalarımız gerçekten çok bilgili ve muhteşem bir kadro.Umarım herkes bu bölümün değerini bilir ve severek bu bölümü tercih edip okurlar.İnşallah bu bölümü ileriki yıllarda kapatmayıp iş olanaklarını genişletirler.
Gülşah Çelik
e-mail : gulsah_kaynak@hotmail.com
Mezuniyet Yılı : 2010
Çalıştığı işler : meb, Türk Kalp Vakfi, Demir Hayat Sigorta Şirketi
Güncel iş : Demir Hayat
Bölüm ile ilgili Görüşleri : Biyoloji bölümüne cok isteyerek gelmiştim öss de 3 . Tercigimdi. Bölîm bakis açimi genişletti . Birbirinden degerli hocalarimla tanisma imkanini  buldum. Mezun olduktan sonra  farkli alanlarda çalişma imkani buldum ve çalişma alaninin ne kadar geniş oldugunu gördüm. Şuan pedagojik formasyonumu tamamliyorum.Bir oglum dunyaya geldi ve onada dogayi sevme duygusunu aşilamak birinci gorevim diye dusunuyorum.
Tüm hocalarima saygilar.
Gülbahar Kubur Ata
e-mail : bahargulkbrata@gmail.com
Mezuniyet Yılı : 2009
Çalıştığı işler : Tarabya Tıp Merkezi- laboratuvar-biyolog
                          Aksaray Vatan Hastanesi-laboratuvar-biyolog
Güncel iş : Aksaray Vatan Hastanesi- laboratuvar
Bölüm ile ilgili Görüşleri : Biyoloji bölümünde okumak ciddi anlamda emek isteyen ama bir o kadar da zevk veren bir durum. Biyolog olmak yaşamı yakından tanımak demek.   biyoloji mezunu olmak malesef Türkiye'de gereken değeri bulamamak demek. Bu açıdan gerçekten çok üzgünüm..
Fatma Çokaman Güleryüz
e-mail : 
Mezuniyet Yılı : 2004
Çalıştığı işler : -
Güncel iş : Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Merkez Laboratuvarı
Bölüm ile ilgili Görüşleri : Lisede öğrendiğim ezberci biyolojiden sonra arkadaşımın tavsiyesiyle yazdığım biyoloji bölümü gerçek anlamda ilgili öğretmenlerim ve derste gördüğümüz her şeyi laboratuvarda uygulayarak hafızamıza kazınan dersleriyle çok eğlenceliydi.Öğrendiğim bir çok şeyi stajyer arkadaşlarımla paylaşıyorum ve bölümü hepsine tavsiye ediyorum.Mezun olup iş bulamayan arkadaşımı da duymadım.Hepimiz çok güzel işler bulduk .Herkese tavsiye ettiğim çok eğlenceli bir bölüm.
Mevlüde Soykan
e-mail : mevludesoykan@gmail.com
Mezuniyet Yılı : 2013
Çalıştığı işler : Kısmi zamanlı öğrenci çalışanı Trakya Üniversitesi Eczacılık Fakültesi
Güncel iş : Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Balkan Onkoloji Hastanesi Robotik İlaç Hazırlama Ünitesi
Bölüm ile ilgili Görüşleri : -
Selda Şentürk UZGUR
e-mail : selda_senturk83@hotmail.com
Mezuniyet Yılı : 2005
Çalıştığı işler : -
Güncel iş : T.Ü.Balkan Onkoloji Hastahanesi İlaç Hazırlama Ünitesi 
Bölüm ile ilgili Görüşleri : -
Özlem YILMAZ
e-mail : oyilmaz.1987@gmail.com
Mezuniyet Yılı : -
Çalıştığı işler : Bilim laboratuvarları, Altıparmak gıda
Güncel iş : Altıparmak Gıda
Bölüm ile ilgili Görüşleri : Uygulama derslerinin çok olması çok iyi, ama bölümde alan seçimi olması ilgi duyulan alana daha fazla odaklanma açısından daha iyi olabilir. Ayrıca farklı bölümlerden de ders alınabilirse daha güzel olur.

Adı Soyadı:  

Kerrar Özten

E-mail: 

askerrar@yahoo.com , kozten@galatasaraysporokullari.com

Mezuniyet yılı:

1999

Çalıştığı işler:

Wyeth ilaçları A.Ş.

En son çalıştığı İş: 

Galatasaray SK Spor Okulları Yöneticisi

Bölümle İlgili Görüşleriniz:  

 

 

 

Diğer Sayfa

Bu içerik 06.01.2016 tarihinde yayınlandı ve toplam 1620 kez okundu.